Graf Artis Rzeszow

Oferujemy:

Dane kontaktowe:

Rzeszów

ul. Jana Pawła II 76

tel: 17 221 90 81

e-mail: kontakt@grafartis.pl

Rolety standardowe (wolnowiszące)

Rolety standardowe mogą być zamontowane bezpośrednio na skrzydle okna lub na ścianie nad oknem. W przypadku montażu na skrzydle okna może powstać utrudnienie z otwarciem okna na całkowitą szerokość, gdyż uchwyty na których zamontowana jest roleta odstają od skrzydła okiennego 38 mm (wersja mini) lub 54 mm (wersja standard) i mogą kolidować z wnęką okienną. 

Rolety mini mogą być zamontowane na ramie okiennej przy pomocy wkrętów, lub w sposób bezinwazyjny (bez wiercenia i zastosowania wkrętów), na uchwytach zawieszonych na górnej krawędzi ramy okiennej i podklejonych taśmą dwustronną. Dodatkowo takie rolety mogą posiadać boczne prowadzenie żyłkowe, które przytrzymuje roletę po uchyleniu okna, przy ramie okiennej. 

Posiadamy w ofercie bogaty wybór tkanin do rolet materiałowych, o zróżnicowanym stopniu przepuszczalności światła, do zaciemniających w 100%. Mechanizmy łańcuszkowe przy pomocy których rolety są podnoszone i opuszczane, samoczynnie utrzymują roletę na dowolnej wyskokości.

 rolety materiałowe rzeszówroleta mini grafartis

Rolety w kasecie

W droższej, a jednocześnie praktyczniejszej i bardziej estetycznej wersji rolety są wyposażone od góry w aluminiową kasetką, w której ukryta jest rurka do zwijania tkaniny, oraz w boczne listwy prowadzące które przytrzymują tkaninę rolety przy szybie, w przypadku uchylenia okna i jednocześnie eliminują dopływ światła po bokach.

Rolety w kasecie montuje się na skrzydle okna, do listwy przyszybowej. Kaseta aluminiowa stanowiąca konstrukcję rolety jest przykręcana wkrętami do listwy przyszybowej, natomiast boczne listwy prowadzące są klejone taśmą dwustronną do listew przyszybowych. Rolety w kasecie odstają od skrzydła okiennego 34 mm, co należy wziąć pod uwagę ze względu na możliwość ograniczenia otwarcia okna na oścież. Do rolet w kasecie stosowane są takie same tkaniny jak w przypadku rolet wolnowiszących, w bogatej ofercie wzorniczej i kolorystycznej.

Kasety aluminiowe i boczne prowadnice są dostępne, poza tradycyjnym, białym kolorem, także w kolorach: brązowy, drewnopodobny jasny, drewnopodobny ciemny. Mechanizmy sterujące działają w taki sam sposób, jak w przypadku rolet standardowych, zatrzymując roletę w dowolnym położeniu.

   rolety rzeszów 2

Rolety dzień-noc

Istnieje także rodzaj rolet materiałowych nazywanych dzień-noc. Praktycznie nie różnią się od tradycyjnych rolet w kasecie, kasety osłaniające, prowadnice boczne i mechanizmy łańcuszkowe do podnoszenia i opuszczania rolet są takie same. Różnica polega jedynie na zastosowanej tkaninie. Charakteryzują się tym, że materiał składa się z dwóch warstw tkaniny w której umieszczone są na przemian prześwitujące i zaciemniające pasy. 

Regulując wzajemne położenie obu warstw tkaniny uzyskujemy albo całkowite zasłonięcie okna, lub pozostawiamy poprzeczne pasy doświetlające. Zaleznie od tego jaką pozostawimy szerokość szczeliny w sposób płynny można regulować ilością światła wpadającego do pomieszczenia, podobnie jak w żaluzjach przeciwsłonecznych. Jest możliwość wyboru, poza kolorem białym, innego koloru kaset i prowadnic do rolet dzień noc, a także doboru kolorystyki tkaniny pasującej do wystroju wnętrza.

rolety dzień noc rzeszów 

Rolety naścienne

W sytuacji gdy montaż rolety na skrzydle okna nie wchodzi w rachubę, pozostaje możliwość zamontowania rolet na zewnątrz wnęki okiennej, na ścianie ponad oknem, lub do sufitu. Rolety naścienne mogą być wykonane w nietypowych rozmiarach o szerokościach do 2,80 m i długości nawet 4 m, przy czym ograniczeniem jednego z wymiarów będzie szerokość dostępnej tkaniny. 

Rolety tego typu wykonuje się zarówno w wersji standard, nawijanej łańcuszkiem na rurkę bez elementów dodatkowych, a także w kasetach aluminiowych zabezpieczających przed osiadaniem kurzu na rolecie i podnoszących estetykę rolety. Wymiary kasety uzależnione są od długości rolety i grubości wybranej tkaniny.

roleta ścienna rzeszów

Porady dotyczące wyboru rolet: http://mieszkaniezglowa.pl/aranzacja-okien-rolety-wewnetrzne/